Inwestycje

Dlaczego Biodesign Pools?

Alessandro Milani, dyrektor zarządzający Biodesign Pools i właściciel patentów Biodesign Pools, mówi: „Istnieje kilka cech, które sprawiają, że baseny Biodesign są innowacyjne, począwszy od faktu, że są nieinwazyjne. To pozwala im wtopić się w ogród w sposób harmonizujący z otoczeniem, bez pomocy ani jednego grama zbrojonego betonu. Kolejnym atutem jest możliwość kształtowania basenu, tak aby zaspokoić indywidualne potrzeby Klienta. Może być tu dodany szereg elementów, takie jak podwodne siedzenia i prawdziwe plaże, zwiększając zadowolenie i zaspakajając różne uzytkowników.”

„Gdybyśmy przelecieli się helikopterem nad każdą plażą nad morzem – Milani kontynuuje – zauważylibyśmy od razu, że ponad 90% ludzi woli pozostać na brzegu wody, porozmawiać, opalać się, lub grać. Te same rzeczy można teraz zrobić w naszym basenie, dzięki tym ekskluzywnym strefom, które czynią go szczególnie przyjemnym i praktycznym oraz gwarantują dłuższy okres użytkowania, oferując coś więcej niż tylko możliwość pływania, w porównaniu do tradycyjnych basenów w kształcie pudełek.”
Porównaj zalety basenu Biodesign z tradycyjnym i stwórz prywatną, kojącą oazę, w swoim własnym ogrodzie.

Wpływ na środowisko

Wpływ na środowisko naturalne basenu Biodesign jest znacznie mniej inwazyjny, niż innych rodzajów basenów dostępnych na rynku, z następujących powodów:

  • Całkowity brak prac związanych z użyciem betonu zbrojonego lub innych materiałów inwazyjnych, budowalnych.
  • Stabilność dzięki pochyłym ścianom wykopów z nachyleniem od 10 ° do 50 °.
  • Gotowy basen Biodesign pełen wody waży znacznie mniej niż usunięta ziemia z wykopu pod tradycyjny basen.
  • Uszczelnienie z folii EPDM to chemicznie stabilny materiał, który jest całkowicie obojętny, nie zawiera ani zanieczyszczeń ani dodatków metali ciężkich i nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji do środowiska. Stare instalacje EPDM mogą być spalane w celu produkcji energii (ponieważ nie produkują dioksyny) lub poddawane recyklingowi w celu stworzenia nowych produktów EPDM. Greenpeace zaleca EPDM jako alternatywę dla PCW lub plastiku.
  • Odpowiednio utwardzone żywice technologii Biodesign Pools również są obojętne i mogą być wyeliminowane jako materiał skalny wraz z obojętnymi odrzutami z kwarcu lub marmur.

Czas ukończenia

Budowa basenu Biodesign może być zakończona w dużo krótszym czasie niż budowa tradycyjnego basenu betonowego.

Elementy estetyczne

Baseny Biodesign są kształtowane tak, by wpasowywały się idealnie w krajobraz. Dzieci mogą całkowicie bezpiecznie bawić się na plaży. Możliwe jest tworzenie i modelowanie licznych i unikalnych przestrzeni do relaksu, podwodnych siedzeń, czy stref masażu, które pozwolą w pełni wykorzystać basen.

Stylowy desing, relaks, sport i bezpieczeństwo stosowania – basen Biodesign spełnia potrzeby każdego kąpiącego. Wygląd każdego basenu jest unikalny. Różne odcienie, kolory, rozmiary ziarna kamienia i wkładek żwirowych, w połączeniu z promieniami słońca przypominają odległe, egzotyczne plaże lub górskie jeziora.

Kształt, wielkość i głębokość jest zawsze dostosowywana do życzeń i upodobań użytkowników.

Sezonowość

Tradycyjnymi, domowymi, podgrzewanymi basenami, ze względu na wysokie koszty ogrzania, można się cieszyć tylko latem, a to zaledwie kilka ciepłych dni, tygodni w skali roku. Przez resztę roku są nieużyteczne i nieestetyczne, oraz najczęściej pełne brudnej, zielonej wody lub całkowicie opróżnione.

W Biodesign Pools dzięki opatentowanej konstrukcji nawierzchni i obszarów plaży, woda jest cieplejsza niż w tradycyjnym basenie o tej samej wielkości i kolorze, a to znacznie wydłuża okres kąpielowy i czas korzystania praktycznie przez cały rok (w zależności od lokalizacji).

Po nastaniu okresu zimowego basen Biodesign nabiera cech naturalnego jeziora. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknem basenu nie tylko w letnim okresie.