Technologia

Wyobraź sobie basen z plażą na lądzie, a pod wodą obszar , który jednocześnie masuje i relaksuje poprzez  tworzenie w dnie basenu pęcherzyków powietrza.

Wyobraźmy sobie basen doskonale wkomponowany w krajobraz okolicy. Naturalny basen z krystalicznie czystą wodą, który upiększa twój ogród we wszystkich porach roku. Sercem innowacyjnej technologii Biodesign jest jej międzynarodowo opatentowany proces budowy. Biodesign jest przykładem doskonałości produktów włoskich na rynkach światowych . Procedura budowania basenów Biodesign obejmuje 7 kroków:

krok 1- Kształtowanie wykopu.

 

Podczas wykopu basen jest kształtowany bezpośrednio w ziemi z możliwością zróżnicowania głębokości, w tym na plaże i obszary siedzisk podwodnych.  (W przeciwieństwie do tego, co pojawia się w konstrukcjach tradycyjnych basenów, gdzie wykop jest większy od ostatecznej wielkości basenu.)

Po zakończeniu wykopu, montuje się system obiegowy wody.

 

 

 

 

krok 2- Umieszczenie materiału ochronnego – tkaniny geotekstylnej

 

Gdy niezbędne elementy hydrauliczne konieczne do właściwego działania systemu filtracji zostały umieszczone, układamy tkannę ochronną z materiału geotekstylnego. W celu ochrony rozciąga się pod warstwą hydroizolacji EPDM aby zapobiec ewentualnym szkodom wyrządzonym przez ostre kamienie lub korzenie wewnątrz wykopu.

 

 

 

 

krok 3 – Umieszczenie wodoodpornej hydroizolacji EPDM.

 

Wodoodporna hydroizolacja EPDM jest układana na tkaninie geotestylnej. Jej wysoki stopień elastyczności sprawia, że żadne  ruchy ziemi nie spowodują straty oraz uszkodzenia. ​​ Na tym etapie wszystkie dysze, spusty i skimmery obiegu wody są uszczelniane.

 

 

 

 

 

krok 4 – Umieszczenie siatki wzmacniającej w wykopie:

 

Pierwszą gęstą, siatkę wzmacniającą umieszcza się na folii EPDM.

 

 

 

 

 

 

krok 5 – Rozprowadzenie warstwy strukturalnej zgrubnej

 

Naturalny granulat kwarcowy miesza się z żywią nietoksyczną, a następnie rozprowadza się po powierzchni basenu.

 

 

 

 

 

 

krok 6 – Umieszczenie kolejnej warstwy siatki wzmacniającej

 

Gdy pierwsza warstwa granulatu kamiennego wyschnie, zostaje położona siatka wzmacniająca.

 

 

 

 

 

 

krok 7 – Rozprowadzenie ostatecznej warstwy nawierzchni struktury.

 

Granulowany kamień wybrany przez klienta miesza się z nietoksycznym wykończeniem żywicznym i umieszcza się w drugiej warstwie ręcznie na całej powierzchni basenu. Następnie lekko szlifuje się powierzchnię, na koniec stosuje się ostateczną warstwę nietoksycznej żywicy.

 

 

 

 

 

Działania takie jak prace budowlane czy używanie zbrojonego betonu inwazyjne dla środowiska przy realizacji basenów Biodesign nie są konieczne. Rezultatem jest całkowicie spersonalizowany basen, posiadający unikalną  formę oraz elegancję, przy minimalnej ingerencji w środowisko, nie tylko w fazie budowy, ale także jest zmniejszona emisja zanieczyszczeń  podczas użytkowania, dzięki filtracji i metodom dezynfekcji (MagnaPool TM).

Kolejnym mocnym punktem bardzo ceniony przez klientów Biodesign jest aspekt sezonowości. ​Dzięki opatentowanej technologii strukturalnej Biodesign nasze baseny kumulują ciepło. Ponadto wykończenie basenu kamieniem pochłania ciepło z zewnątrz i przekazuje je do wody, ten naturalny sposób ogrzewania znacznie zmniejsza koszty utrzymania. Gdy mija sezon basenowy, tradycyjne baseny są niewykorzystane, często pokryte nieestetycznymi materiałami, baseny Biodesign dzięki temu, że wyglądem przypominają naturalne jeziora, po sezonie są ozdobą ogrodu. Z tych i wielu innych powodów, technologia Biodesign jest coraz bardziej doceniana nie tylko przez klientów indywidualnych, ale także przez właścicieli większych obiektów użyteczności publicznej, pól golfowych, rezydencji.

Biodesign – rewolucyjny patent, która zmienił samo pojęcie basenów…