Spersonalizuj swój basen – budowa basenu

Kształt

Kształt basenu musi spełniać potrzeby klienta i zależy od trzech czynników: estetyki, otoczenia, a przede wszystkim przyjemności kąpieli. Poprzez optymalizację wymiarów basenu, może być stworzony specjalny, długi obszar do pływania, w tym plaży wzdłuż jednej ze stron. Z pewnością najchętniej wykorzystywaną częścią basenu jest kącik relaksacyjny, który może zawierać plażę, teren wypoczynkowy i podwodne siedziska. Wybór kształtu i koloru wykończenia powinien zależeć od wymogów lokalowych i architektury krajobrazu. Poniżej przestawiamy 20 przykładowych kształtów, które mogą służyć już jako gotowe baseny lub inspirację do ostatecznej, indywidualnej formy.

Spójrz na niektóre z możliwych kształtów »
 

Wybór wykończenia

Pełne zaangażowania i ciągłe poszukiwania różnorodnych, naturalnych materiałów pozwala naszym klientom na wybór najlepiej dostosowanego wykończenia do ich gustu i otaczającej okolicy, gdzie basen będzie położony. Wykładzina Biodesign Pools jest wykonana z kwarcu.

Rodzaje kwarcu

Szeroki wybór odcieni piasku kwarcowego oferuje unikalne efekty wykończenia basenu, łącząc estetykę z odpornością na działanie warunków atmosferycznych i chemii basenowej. Dzięki krzemionkowym cechom kamienia, baseny odznaczają się wysoką trwałością konstrukcji. Kolorystyka sprawia, że wykończenie jest bardzo naturalne i podkreśla walory estetyczne zarówno basenu, jak i ogrodu.

Spójrz na kwarc »


 

Oświetlenie

Biodesign Pools zaleca rozwiązania oświetleniowe typu LED, które oferują wielkie oszczędności energetyczne. W zakresie lamp LED oferujemy zarówno ciepłe, jak i zimne światło białe lub zaawansowane technologicznie kolorowe rozwiązania RGB, oraz różnego rodzaju obudowy, np.: przezroczystą.

Spójrz na możliwości oświetlenia »


Zewnętrzne akcenty

Duże, naturalne skały, drewniane pomosty i luksusowe prysznice oraz wiele innych elementów małej architektury należą do akcesoriów, które można połączyć z technologią Biodesign Pools, by uzyskać pożądany efekt.

Modernizacja istniejących basenów

Opatentowana technologia Biodesign Pools umożliwia także przebudowę istniejących basenów w dowolnym kształcie i wielkości. Modernizacja basenów tradycyjnych to nie lada wyzwanie, jednak dzięki ciągłemu udoskonalaniu naszej technologii możemy już wykańczać pionowe ściany mieszanką naturalnego kamienia i żywicy. Modernizacja basenu metodą BIODESIGN odświeży nie tylko sam obiekt kąpielowy, ale również cały krajobraz w przydomowym ogrodzie. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się w zakładce  Metamorfoza basenów >>