PURAPOOL

Hybrydowy system uzdatniania wody

Korzystanie z basenu jest o wiele bardziej przyjemne, bez myśli o potencjalnych zagrożeniach dla zdrowia wynikających z uzdatniania wody chlorem. Zaletą Hybrydowego Systemu Purapool jest fakt, że umożliwia klientom, ich rodzinom i przyjaciołom, pełną radość z korzystania z basenu.
Nigdy więcej przytłaczającego zapachu chloru na dłoniach, włosach, czy ubraniu.
Nigdy więcej obaw dotyczących zagrożeń dla zdrowia i środowiska związanych ze stosowaniem związków chloru lub słonej wody.

JAK DZIAŁA SYSTEM PURAPOOL?

Purapool obejmuje 4 procesy:
– elektroniczną elektrolizę,
– jonizację miedzią,
– Purasonic,
– Purasalt.

SYSTEM HYBRYDOWY

Elektroniczny system uzdatniania wody jest produkowany w USA i montowany w Australii. Hybrydowy system PURAPOOL jest opatentowaną technologią i ma za zadanie utlenianie, dezynfekcję oraz utrzymanie jakości wody. Kombinacja jonów miedzi uwalnianych do wody wraz z zastosowaniem płytek tytanowych, które odpowiadają za utlenianie wody, zapewnia zarówno początkową jak i resztkową dezynfekcję. Ponadto fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które są produkowane w unikalnej technologii Purapool eliminują pasożyty, takie jak Guardia i Cryptosporidium. Dozowanie soli Purasalts do wody wytwarza minimalną ilość chloru w celu spełnienia międzynarodowych norm sanitarnych – zawartość jest równa ilości chloru w australijskiej wodzie pitnej.
To połączenie daje najlepsze na świecie uzdatnianie wody w basenie.

UZDATNIANIE WODY

W procesie utleniania i jonizacji kryształy wapnia zawarte w wodzie przekształcane się w „miękką” formę. Dają kąpiącym uczucie jakby „pływania w
jedwabiu”. Proces ten zmniejsza osady na linii wody, które występują w tradycyjnych basenach i w wielu basenach uzdrowiskowych.
Chlor jest podstawowym środkiem chemicznym, który dezynfekuje i utlenia zanieczyszczenia w większości basenów w takiej, czy innej formie. Jednakże jonizacja jest bezpieczniejszą i skuteczniejszą metodą odkażającą i jest niewrażliwa na ekspozycję na światło UV. Purapool generuje „aktywny tlen”, który utlenia (szokowo) wodę, aby zniszczyć wszelkie związki organiczne, które przeszły przez filtr. Jony miedzi przenikają zewnętrzne ściany komórkowe zarodników glonów i bakterii, aby je zniszczyć. Wszelkie pozostałości środka odkażającego pomagają w dezynfekcji poprzez zmiękczenie zewnętrznej powierzchni ścian komórkowych organizmów.

JONIZACJA MIEDZIĄ

Hybrydowa Jednostka Purapool stosuje niskie natężenie prądu oraz niskie napięcie na elektrodach miedzianych. Proces jonizacji uwalnia jony miedzi (Cu) w wodzie na poziomie 0,3-0,5 ppm.
Miedź jest odpowiedzialna za kontrolę dezynfekcji bakterii i glonów. W technologii basenowej od wielu lat jest znana wydajność miedzi jako alternatywnego środka do dezynfekcji chlorem.
Ten proces, z tak niskim poziomem resztkowej miedzi, obniża również agresywność wody dla metali. Powoduje zrównoważenie wody, która nie uszkadza pomp basenowych lub wymienników ciepła.
Podczas pracy opatentowany system Purapool produkuje H202 – nadtlenek wodoru, który nie jest rakotwórczy. Wodór (H +), tlen (O-) i grupa hydroksylowa (-OH), jony z cząsteczek wody (H2O). Nadtlenek wodoru (H202), który jest silnym środkiem odkażającym, jest tworzony z redukcji tlenu rozpuszczonego w wodzie. H202 nie ma znanych skutków ubocznych i jest znany z szybszego działania odkażającego niż chlor.
Przez bardzo nowoczesny panel elektronicznego sterowania, hybrydowy system Purapool stosuje niskie natężenie prądu oraz niskie napięcie na odwracalną polaryzację płyt. W procesie elektrolizy cząsteczek wody rozdzielają H2O na wodór i tlen. Cząsteczki wolnego wodoru i wolnego tlenu utleniają zanieczyszczenia zawarte w wodzie. Purapool za pomocą podstawowych składników wody, dezynfekuje i jest idealnym rozwiązaniem dla uzdatniania
wody bez środków chemicznych.

PURASALTS

Korzyści z zastosowania Purasalts są bardzo liczne. Kryształy soli Purasalts mają ogromną moc przemiany. Z naukowego punktu widzenia, sól posiada unikalną właściwość. W przeciwieństwie do innych struktur krystalicznych, mających struktury molekularne, atomowa struktura soli jest elektrolityczna. Dlatego sól łatwo zmienia strukturę. Posiada zdolność do zmiany struktury cząsteczkowej i przekształcania się w elektrycznie naładowane jony. W połączeniu soli z wodą, następuje rozpuszczenie soli i minerały, które są ukryte w postaci stałej – zamieniane są jony zarówno dodatnio jak i ujemnie naładowanych cząstek. Rezultatem jest mieszanka zjonizowanych minerałów.

Purasalts :

Ma najwyższą na świecie zawartość cząstek elementarnych składających się z 84 składników odżywczych, których potrzebujemy i może być stosowana do odmładzających kąpieli, regeneracji skóry, picia, terapii i środków wzbogacających pożywienie.
Jest czysta, nieskażona, bez wpływu na środowisko naturalne z czasów, gdy ziemia była nieskażona.
Nie zawiera żadnych zanieczyszczeń wpływających na środowisko naturalne, posiada potencjał informacji przechowywanych 250 000 000 lat. Oryginalne Kryształy Soli Himalajskiej® to przede wszystkim nośnik pamięci. Ta specjalna sól czeka na chwilę, by wrodzoną, zmagazynowaną energię i jej zawartości bioenergetyczną przekazać za darmo poprzez połączenie z wodą. Jest to sól kamienna, zmywalna i specjalnie przygotowana – w 100% oryginalne kryształy soli.

Fakty dotyczące Purasalt:

• Zawiera 84 minerały, które są łatwo absorbowane przez ludzki organizm.
• Pomaga regulować ciśnienie krwi oraz poziom pH w organizmie.
• Działa jako naturalny przeciwutleniacz i odtruwa organizm.
• Pomaga rozpuścić kamienie w nerkach i pęcherzyku żółciowym
• Poprawia zaburzenia snu oraz nastroju.
• Zwiększa poziom energii i libido.

Korzyści z Purapool

Pływanie jest o wiele bardziej przyjemniejsze, bez obaw na potencjalne zagrożenie zdrowia związanych z kąpielą w chlorze. System Purapool pozwala naprawdę w pełni cieszyć się z basenu.
Wyeliminowanie zapachów chemicznych, podrażnień skóry oraz oczu. Doskonałe dla osób z wrażliwą skóra oraz schorzeniami dermatologicznymi.
Jonizacja, proces utleniania jonów z wykorzystaniem soli mineralnych są również odpowiedzialne za zmiękczanie wody w basenie. Pozostawia skórę i włosy miękkie w dotyku oraz młodzieńczy wygląd.
Znacznie zmniejsza konieczny czas pracy pompy filtracyjnej zatem użytkownik zaoszczędza na rachunkach elektrycznych

Korzyści zdrowotne

• Nawilża skórę.
• Odtruwa organizm.
• Technologia zmiękczania wody.
• Idealna dla osób chorujących na astmę, łuszczycę oraz doskonała dla osób z egzemą i alergią na chlor.
• Zmniejsza stres, niepokój, bóle.
• Zmniejsza podrażnienia oczu i skóry. Nie jest rakotwórczy.
• Bardzo niskie zasolenie w wodzie basenowej.

Korzyści praktyczne

• Bardzo prosty w obsłudze.
• Redukuje wszystkie koszty związane z energią elektryczną, chemią oraz z wymianą sprzętu.
• Eliminuje większość zwykłych materiałów stosowanych do dezynfekcji takich jak związki chloru oraz środki stabilizujące.
• Pozostawiony basen bez obsługi nigdy nie zarośnie glonami.
• Świeża woda, przedłuża żywotność wszystkich urządzeń redukuje przebarwienia oraz korozje.
• Masowe oszczędności mogą być osiągnięte, kiedy basen zimuje lub nie jest w użyciu.
• Poprawia jakość powietrza na basenie krytym.
• Pracuje ze wszystkimi typami filtrów i pomp.
• Doskonała filtracja i przejrzystość wody dzięki jonizacji.
• Idealny do systemów filtracji zasilanych energią słoneczną z powodu niższego popytu na energię.

Korzyści ekonomiczne

Utrzymanie basenu wymaga trochę ciężkiej pracy.
Jeśli basen nie jest utrzymywany prawidłowo można stracić dużo czasu na zastanawianie się, jak w skuteczny sposób utrzymać basen.
Poprzez wybór Purapool, odniesiesz korzyści z jego ekonomicznych zalet. Naszym celem było stworzenie systemu sterylizacji basenu, który jest łatwy w obsłudze. Chcielibyśmy aby nasi klienci jak najwięcej czasu korzystali z basenu, a nie martwili się tym jak go utrzymać w czystości.

Automatyczny i przyjazny dla użytkownika – łatwy w obsłudze.
Efektywny ekonomicznie i łatwy w utrzymaniu.
Jony miedzi są odporne na działanie promieni słonecznych oraz na ciepło, w ten sposób basen dłużej pozostaje stabilny.
Oszczędza czas na pracochłonne testy.
Oszczędza wydatki na chlor jak również chroni urządzenia, które niszczone są przez tradycyjne chemikalia.
Brak ruchomych części, mniejsze zużycie materiału.
Pompa filtracyjna nie musi działać 24/7.
Nisko napięciowy, niższy pobór prądu, co za tym idzie – mniejsze koszty za zużycie prądu.

„Im mniej czasu poświęcasz na utrzymanie czystego basenu tym
więcej masz czasu na korzystanie z uroków basenu”

Zastosowania komercyjne

System hybrydowy PURAPOOL został przetestowany na obiektach publicznych

Purapool
www.biodesignpools.pl
Tel: (85) 65 38 404 Tel: +48 502 254 214 Fax: (85) 65 39 005
PHU Garden Marek Ignatowicz
ul. Zacisze 4
15-138 Białystok